Ege Siyaset Gazetesi - Ege'nin Siyaset Adresi
Ak parti milletvekili adayları CHP milletvekili adayları MHP milletvekili adayları HDP milletvekili adayları
 
Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye    
   
Gündem Politika EGE SİYASET Ege Haberleri Dünyadan Ekonomi Eğitim Aile Sağlık Teknoloji Magazin Spor


Buca Belediyesi Ak partili Meclis Üyeleri Şirketi Sattırmadılar

Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar.
10.09.2013 - 11:52
Yazı Boyutu : Yazı Küçült Yazı Büyüt
Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar. 
 
Konu ile ilgili olarak söz alan Ak parti grup başkan vekili Mustafa ARSLANYeni yasa ile artık belediyelerin şirket kurma yetkisi kalmadı. Dolayısıyla bizim bir tane şirketimiz var. Buca-Mar. Buca-Mar’ın iflasının istendiğine dair duyumlarımız var. Eğer bu doğruysa ki bunu asla istemeyiz. Bornova belediyesinin iki şirketi var bizim bu şirketi Bornova belediyesinden rica edip alabiliriz.” dedi. ARSLAN, hisse değerinin 22.250 TL gibi küçük bir rakam olan şirketin satılması taraftarı olmadıklarını söyleyerek red oyu kullanacaklarını söyledi. 
 

 
Ardından söz verilen Bağımsız belediye meclis üyesi Rıza ZAYIFOĞLU, Mustafa ARSLAN’a katıldığını söyleyerek, söz konusu bu şirkette küçük te olsa bir hisselerinin olmasının Buca belediyesi ve halkı yararına olacağını ve oyunun kesinlikle red olacağını söyledi. 
 
CHP’li Murat IŞIK, %1 bir hisselerinin olduğunu hatırlatarak bu hisseyle ne şirketin yönetiminde yer aldıklarını, ne de %99 hisseye sahip olan bir belediyeye bu şirketi bize ver deme hakkına sahip olmadıklarını söyleyerek, BUCA-MAR’ın satılmasının da tartışılabileceğini söyledi. 
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi.
 
Önerge:
 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun 574.maddesinde “Limited Şirketlerin tek ortaklı olabilecektir.”denilmekte olup.   Belediyenizin 5.965.030,00 hissesi bulunan İzmir İlçe Belediyeleri Turizm Gıda Organizasyon Reklam Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketinin, Belediyenizin de ortağı olduğunuz 22.441 hisseye karşılık 22.552,00-TL değerindeki payın Bornova Belediyesince alınmasına ilişkin Bornova Belediyesi Meclisi 01.08.2013 tarih ve 117 sayılı kararına istinaden, Belediyeniz tarafından da uhdenizde bulunan hissenizin Belediyemiz tarafından hisse payı karşılığında alınabilmesi hususunda Meclis kararı alınması ve alınan kararın tarafımıza gönderilmesi hususunu bilgilerinize arz ve rica ederim denilmekte olup,  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18.maddesi( i) bendine istinaden  Meclisimizce bir  karar alınması istemine dair önerge.
 
Alınan Karar:
Cumhuriyet Halk Partisi Grubundan  Murat IŞIK, Aydoğan HEPDEMİRGİL, Hasan SAĞLAM, Suat NEZİR, Muzaffer KATER, Hüsnü KAYA, Zekiye Seda SÖNMEZ ve Ercan GEÇGEL’in 8 kabul oyuna karşın, Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Sebahattin KOCAGÖBEK, Orhan YILMAZ, Ekrem GÜNDOĞDU, Necati BAHÇECİ, Yeşim GÜLHAN, Seyfettin ALPTEKİN, Mustafa ARSLAN, Mustafa YÜKSEL, Gülay SAKARTEPE’nin 9 red oyu ve Bağımsız Üyeler Sevilay DURSUN ve Rıza ZAYIFOĞLU’nun 2 red oyları, Meclis I. Başkan Vekili Lokman FAZLA’nın red oyu olmak üzere, toplam 12 red oyu ile,  önergenin reddine OYÇOKLUĞU ile  karar verildi.
 
 
     Yorumlar
Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :
Kalan karakter sayısı : 500

Toplam 0 Yorum Yapıldı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
EN ÇOK OKUNANLAR
Hizbullah, PKK'nın Seçim Baskılarına Ayar Çekti ::
Hizbullah, PKK'nın Seçim Baskılarına Ayar Çekti

Hizbullah Cemaati yöneticilerinden İsa Bagasi, seçim gündemini ve buna bağlı olarak Kürdistan’daki son gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, çarpıcı konulara temas etti.

Ak Parti Bu Skandal Afişi Kaldırdı ::
Ak Parti Bu Skandal Afişi Kaldırdı

Ak Parti, Şırnak'ta hem de Roboski'de katledilenlerin memleketinde 'Kendi savaş uçağımızı yapıyoruz' afişi astırdı. Durum sonradan fark edilince bu skandal afiş kaldırıldı

Korkunç Kaza! Ünlü İş Adamı Hayatını Kaybetti ::
Korkunç Kaza! Ünlü İş Adamı Hayatını Kaybetti

Bolu'da, fabrikasından çıktıktan sonra kavşaktan D-100 karayoluna girmeye çalışan iş adamı Hasan Ali Şenyürük yönetimindeki otomobile, hızla gelen cip çarptı. Kazada iş adamı Şenyürük, öldü.

Seçim Anketlerinde Partilerin Son Durumu ::
Seçim Anketlerinde Partilerin Son Durumu

KONDA, MetroPOLL ve GENAR'ın müdürleri, partilerin genel seyri ile önümüzdeki iki haftalık süreçteki eğilimlerin nelerin olabileceğine dair öngörülerini yazdı.

Trafikte Yeni Dönem Başlıyor ::
Trafikte Yeni Dönem Başlıyor

Yeni değiştirilen Trafik sigortası uygulaması 1 Haziran'dan itibaren kullanılacak. Yeni uygulamaya göre kazaya karışan araçlar sigortalı tarafından istediği servise götürülüp tamir ettirilebilecek.

Kılıçdaroğlu, CHP'nin Son Oy Oranını Açıkladı ::
Kılıçdaroğlu, CHP'nin Son Oy Oranını Açıkladı

Konuk olduğu programda masasındaki son anket sonuçlarına ilişkin rakamları paylaşan Kılıçdaroğlu,'Stratejimizi belirleyen firmanın anketi 30'u aştığını gösteriyor' dedi.

Konak Tünellerinde Yaya Krizi! ::
Konak Tünellerinde Yaya Krizi!

İzmir'de, kent içi trafiği rahatlatması için yapılan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açtığı Konak tünellerinde, üst geçidin açılışa yetişmemesi nedeniyle Konak'ta yayalar için tam bir karmaşa yaşandı.

Kenan Evren'in Kızı Nefret Kustu ::
Kenan Evren'in Kızı Nefret Kustu

Kenan Evren'in kızı Şenay Evren Gürvit, Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür ilanı verdi. Gürvit, verdiği ilanla babasının doktoruna teşekkür ederken kamuoyuna yine nefret kustu.

Latif Erdoğan'ın Bahçeli İddiası Partilileri Şoke Etti ::
Latif Erdoğan'ın Bahçeli İddiası Partilileri Şoke Etti

Gazeteci, yazar Latif Erdoğan, canlı yayında çok konuluşacak bir iddiada bulundu.

CHP İl Başkanı Serter, HDP'nin Reklamını Yaptı ::
CHP İl Başkanı Serter, HDP'nin Reklamını Yaptı

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yüzde 12’lerde görüldüğünü ve barajı aşacağını ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Miting Yerini Neden Değiştirdi ::
Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Miting Yerini Neden Değiştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Mayıs'ta İzmir'de 52 bin kişilik Atatürk Stadı'nda miting yapacak.

Obama'ya Seçim Kazandıran Anketçi Araştırdı: AK Parti'ye Büyüşehir  Şoku ::
Obama'ya Seçim Kazandıran Anketçi Araştırdı: AK Parti'ye Büyüşehir Şoku

CHP, Obama'ya seçim kazandıran ABD'li Benenson Stratey şirketiyle anlaşıp anketler yaptırdı, çok çarpıcı sonuçlar çıktı.

7 Şirketin Anketinde Muhalefeti Yıkan Sonuç ::
7 Şirketin Anketinde Muhalefeti Yıkan Sonuç

Seçime 1 ay kala 7 araştırma şirketinin verilerinin ortalamasında HDP barajın altında kalıyor. CHP yüzde 35'den çok uzak ve MHP yüzde 16'larda gözüküyor.

Hizbullah, PKK'nın Seçim Baskılarına Ayar Çekti ::
Hizbullah, PKK'nın Seçim Baskılarına Ayar Çekti

Hizbullah Cemaati yöneticilerinden İsa Bagasi, seçim gündemini ve buna bağlı olarak Kürdistan’daki son gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, çarpıcı konulara temas etti.

Tarihi Erdoğan ve Kocaoğlu Buluşmasında Neler Yaşandı ::
Tarihi Erdoğan ve Kocaoğlu Buluşmasında Neler Yaşandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Valiliği’ni ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Ağrı'da 4 Aşiret Destekleyecekleri Partiyi Açıkladı ::
Ağrı'da 4 Aşiret Destekleyecekleri Partiyi Açıkladı

Ağrı'daki Pinaşi, Atmaneki, Hemdki ve Marhury, aşiretleri 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'yi destekleyeceklerini açıkladılar.

Diyarbakır Polisi Neyin Peşinde: Mursi Protestosuna Sert Müdahale ::
Diyarbakır Polisi Neyin Peşinde: Mursi Protestosuna Sert Müdahale

Diyarbakır halkı Mısır'da aralarında Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de bulunduğu 106 kişiye verilen idam kararını kitlesel basın açıklamasıyla protesto etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gece Yarısı Flaş Atama ::
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gece Yarısı Flaş Atama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay 14. Ceza Dairesi Başkanı Mehmet Akarca'yı Yargıtay Cumuhuriyet Başsavcılığına seçti.

İzmir'de Kahveye Pompalı Tüfekli Saldırı ::
İzmir'de Kahveye Pompalı Tüfekli Saldırı

İzmir'de bir kahveye geceyarısı pompalı tüfekle yapılan saldırı sonucunda Erdal Özcan öldü, 1 kişi hafif yaralandı.

AK Parti'nin Anketlerdeki Son Oy Oranı ::
AK Parti'nin Anketlerdeki Son Oy Oranı

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, HDP'nin barajı aşması için yürütülen çalışmalara değindi, ellerindeki son anket sonucunu açıkladı.

İnş. Müh. Fatih POLATOĞLU
Siyasi Dönekler 'Dönsek mi?'
EGE SPOR
Veysi BARAN
Yap Boz Ülkesi!
RÖPORTAJLAR
Hüsnü Aktaş
Müslüman Mahkumlar
NAMAZ VAKİTLERİ - İZMİR
HAVA DURUMU - İZMİR
IZMIR
Diğer Ege İllerini Görmek İçin Tıklayın »
EGE SİYASET facebook'ta
 
 
 
 
 
 
 
       
Copyright © FERMANOĞLU BİLİŞİM | 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Destek: info@fermanoglu.net