Ege Siyaset Gazetesi - Ege'nin Siyaset Adresi
 
Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye    
   
Gündem Politika EGE SİYASET Ege Haberleri Dünyadan Ekonomi Eğitim Aile Sağlık Teknoloji Magazin Spor


Buca Belediyesi Ak partili Meclis Üyeleri Şirketi Sattırmadılar

Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar.
10.09.2013 - 11:52
Yazı Boyutu : Yazı Küçült Yazı Büyüt
Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar. 
 
Konu ile ilgili olarak söz alan Ak parti grup başkan vekili Mustafa ARSLANYeni yasa ile artık belediyelerin şirket kurma yetkisi kalmadı. Dolayısıyla bizim bir tane şirketimiz var. Buca-Mar. Buca-Mar’ın iflasının istendiğine dair duyumlarımız var. Eğer bu doğruysa ki bunu asla istemeyiz. Bornova belediyesinin iki şirketi var bizim bu şirketi Bornova belediyesinden rica edip alabiliriz.” dedi. ARSLAN, hisse değerinin 22.250 TL gibi küçük bir rakam olan şirketin satılması taraftarı olmadıklarını söyleyerek red oyu kullanacaklarını söyledi. 
 

 
Ardından söz verilen Bağımsız belediye meclis üyesi Rıza ZAYIFOĞLU, Mustafa ARSLAN’a katıldığını söyleyerek, söz konusu bu şirkette küçük te olsa bir hisselerinin olmasının Buca belediyesi ve halkı yararına olacağını ve oyunun kesinlikle red olacağını söyledi. 
 
CHP’li Murat IŞIK, %1 bir hisselerinin olduğunu hatırlatarak bu hisseyle ne şirketin yönetiminde yer aldıklarını, ne de %99 hisseye sahip olan bir belediyeye bu şirketi bize ver deme hakkına sahip olmadıklarını söyleyerek, BUCA-MAR’ın satılmasının da tartışılabileceğini söyledi. 
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi.
 
Önerge:
 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun 574.maddesinde “Limited Şirketlerin tek ortaklı olabilecektir.”denilmekte olup.   Belediyenizin 5.965.030,00 hissesi bulunan İzmir İlçe Belediyeleri Turizm Gıda Organizasyon Reklam Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketinin, Belediyenizin de ortağı olduğunuz 22.441 hisseye karşılık 22.552,00-TL değerindeki payın Bornova Belediyesince alınmasına ilişkin Bornova Belediyesi Meclisi 01.08.2013 tarih ve 117 sayılı kararına istinaden, Belediyeniz tarafından da uhdenizde bulunan hissenizin Belediyemiz tarafından hisse payı karşılığında alınabilmesi hususunda Meclis kararı alınması ve alınan kararın tarafımıza gönderilmesi hususunu bilgilerinize arz ve rica ederim denilmekte olup,  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18.maddesi( i) bendine istinaden  Meclisimizce bir  karar alınması istemine dair önerge.
 
Alınan Karar:
Cumhuriyet Halk Partisi Grubundan  Murat IŞIK, Aydoğan HEPDEMİRGİL, Hasan SAĞLAM, Suat NEZİR, Muzaffer KATER, Hüsnü KAYA, Zekiye Seda SÖNMEZ ve Ercan GEÇGEL’in 8 kabul oyuna karşın, Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Sebahattin KOCAGÖBEK, Orhan YILMAZ, Ekrem GÜNDOĞDU, Necati BAHÇECİ, Yeşim GÜLHAN, Seyfettin ALPTEKİN, Mustafa ARSLAN, Mustafa YÜKSEL, Gülay SAKARTEPE’nin 9 red oyu ve Bağımsız Üyeler Sevilay DURSUN ve Rıza ZAYIFOĞLU’nun 2 red oyları, Meclis I. Başkan Vekili Lokman FAZLA’nın red oyu olmak üzere, toplam 12 red oyu ile,  önergenin reddine OYÇOKLUĞU ile  karar verildi.
 
 
     Yorumlar
Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :
Kalan karakter sayısı : 500

Toplam 0 Yorum Yapıldı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
EN ÇOK OKUNANLAR
Diyarbakır'da Peygamber Aşığı Yüzbinler And İçti ::
Diyarbakır'da Peygamber Aşığı Yüzbinler And İçti

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlediği Peygambere Saygı Mitingi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle büyük bir coşkuyla başladı.

Yunanistan'ın Ateist Başbakanına Türkiye'de Hangi Lider Kardeşim Diyor ::
Yunanistan'ın Ateist Başbakanına Türkiye'de Hangi Lider Kardeşim Diyor

Selahattin Demirtaş 'Kardeşim' dediği Yunanistan'ın genç liderinin seçim başarısı, HDP'lileri de 2015 seçimleri için ümitlendirdi.

Selahattin Demirtaş Hüda Par'lı Gibi Konuştu ::
Selahattin Demirtaş Hüda Par'lı Gibi Konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Suudi Kralın ölümü nedeyle Türkiye'de 1 günlük yas ilan edilmesine tepki gösterdi. Demirtaş'ın bir Hüda Par üyesi gibi islami değerleri savunarak konuşması, sosyalist arkadaşları tarafından tepkiyle k

AK Parti İzmir’den Başbakan Davutoğlu’na Özel Sürpriz ::
AK Parti İzmir’den Başbakan Davutoğlu’na Özel Sürpriz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın cumartesi günü yapılacak kongresinde Anadolu Filarmoni Orkestrası solisti Lütfi Tuna'nın hazırladığı 'Selam Olsun' ve 'Kutlu Yürüyüş' şarkılarıyla karşılanacak.

Kur'an-ı Kerim'e Hakarete 4 Yıl Hapis ::
Kur'an-ı Kerim'e Hakarete 4 Yıl Hapis

Kur'an-ı Kerim'e ayakla basılan bir fotoğraf paylaştığı iddia edilen Gülbeyaz Atik'in 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 'Kedibiti' adlı hesap için hazırlanan iddianamede Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşteki olarak yer alm

Esnafa Faizsiz Kredi Uygulaması Başladı ::
Esnafa Faizsiz Kredi Uygulaması Başladı

Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren esnaf ve yeni girişimcilere sıfır faizli kredi uygulaması başladı.

Meteoroloji’den 9 İle Uyarı ::
Meteoroloji’den 9 İle Uyarı

Meteoroloji; Edirne, Bilecik, Bursa, Kütahya, Afyon, Isparta, Muğla, Aydın ve Antalya'da yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışı olacağını açıklayıp uyardı.

İzmir Merkezli Büyük Operasyon Emniyet Alarmda ::
İzmir Merkezli Büyük Operasyon Emniyet Alarmda

İzmir merkezli 11 ilde düzenlenen operasyonda, aralarında emniyet müdürleri, amirler ve polislerinde bulunduğu çok sayıda emniyet mensubu evlerinden alınarak gözaltına alındı.

Erdoğan'dan Yunan Seçimi Yorumu ::
Erdoğan'dan Yunan Seçimi Yorumu

Afrika dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan lider Çipras'ın seçim zaferiyle ilgili 'Önceliğimiz ilişkilerin gelişmesidir' dedi.

IŞİD'in Kürt Komutanından Obama'ya Tehdit ::
IŞİD'in Kürt Komutanından Obama'ya Tehdit

Yayınladığı propaganda videoları ile dünyaya mesaj gönderen IŞİD, yayınladığı son görüntüde esir aldığı Kürt asker ile ABD Başkanı Barack Obama'yı tehdit etti.

HÜDA PAR Buca İlçe Başkanına Önce tehdit, Sonra Molotof ::
HÜDA PAR Buca İlçe Başkanına Önce tehdit, Sonra Molotof

YDGH çeteleri, HÜDA PAR Buca İlçe başkanına tehdit mektupları gönderdikten sonra dün gece aracını ateşe verdiler.

Diyarbakır'da Peygamber Aşığı Yüzbinler And İçti ::
Diyarbakır'da Peygamber Aşığı Yüzbinler And İçti

Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda düzenlediği Peygambere Saygı Mitingi Kur’an-ı Kerim tilavetiyle büyük bir coşkuyla başladı.

Cübbeli Ahmet Hoca: O Kanalda Dansöz, Bu Kanalda Dinsiz ::
Cübbeli Ahmet Hoca: O Kanalda Dansöz, Bu Kanalda Dinsiz

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yılbaşı için özel olarak hazırlanan televizyon programlarını izleyenlerin yılbaşını dışarıda kutlayanlardan daha fazla günah işlediğini söyledi.

Müslüman Genç Paris'te Binlerin Önünde Haykırdı! ::
Müslüman Genç Paris'te Binlerin Önünde Haykırdı!

Paris'te Hz. Peygamber efendimize alçaksa hakaret eden Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırı toplamda 17 kişinin ölümüyle sonuçlandı.

İzmir ve Manisa’da Eğitime 1 Gün Ara ::
İzmir ve Manisa’da Eğitime 1 Gün Ara

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla birlikte, Manisa ve İzmir’in bazı ilçelerinde taşımalı sistem öğrencileri için eğitime bir gün ara verildi.

Cizre'de HÜDA PAR Üyesinin İşyerini PKK Ateşe Verdi ::
Cizre'de HÜDA PAR Üyesinin İşyerini PKK Ateşe Verdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde akşam saatlerinde bir HÜDA PAR üyesinin işyeri Molotof atılmak suretiyle ateşe verildi.

İzmir'de Üç kişiden Biri İcralık ::
İzmir'de Üç kişiden Biri İcralık

İzmir Adliyesi’ndeki icra müdürlüklerine 2014 yılında gelen dosya sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 131 artarak 3 yıl önceki rakamlara yaklaştı.

Peygamber Efendimize Hakaret Eden Dergiye Yapılan Saldırı Görüntüleri ::
Peygamber Efendimize Hakaret Eden Dergiye Yapılan Saldırı Görüntüleri

Peygamber Efendimize Hakaret Eden Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı görüntüleri yayınlandı, saldırıda 12 kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan'ın Ateist Başbakanına Türkiye'de Hangi Lider Kardeşim Diyor ::
Yunanistan'ın Ateist Başbakanına Türkiye'de Hangi Lider Kardeşim Diyor

Selahattin Demirtaş 'Kardeşim' dediği Yunanistan'ın genç liderinin seçim başarısı, HDP'lileri de 2015 seçimleri için ümitlendirdi.

İmam Sosyal Medya Fenomeni Oldu ::
İmam Sosyal Medya Fenomeni Oldu

Cuma sohbetleri izlenme rekorları kıran İmam Yasin Gündoğdu, sosyal medya konusunda sert mesajlarıyla dikkat çekiyor.

Dr. Ayhan SEVİNÇ
Hasan Cemal ve Erdoğan
Onur YEŞİLÇAVDAR
Hayatın Anlamı
İnş. Müh. Fatih POLATOĞLU
Siyasi Dönekler 'Dönsek mi?'
Cüneyt AHMET
Dinsel Renkler
EGE SPOR
Veysi BARAN
Yap Boz Ülkesi!
RÖPORTAJLAR
HAVA DURUMU - İZMİR
IZMIR
Diğer Ege İllerini Görmek İçin Tıklayın »
EGE SİYASET facebook'ta
 
 
 
 
 
 
 
       
Copyright © FERMANOĞLU BİLİŞİM | 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Destek: info@fermanoglu.net