Ege Siyaset Gazetesi - Ege'nin Siyaset Adresi
 
Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye    
   
Gündem Politika EGE SİYASET Ege Haberleri Dünyadan Ekonomi Eğitim Aile Sağlık Teknoloji Magazin Spor


Buca Belediyesi Ak partili Meclis Üyeleri Şirketi Sattırmadılar

Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar.
10.09.2013 - 11:52
Yazı Boyutu : Yazı Küçült Yazı Büyüt
Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar. 
 
Konu ile ilgili olarak söz alan Ak parti grup başkan vekili Mustafa ARSLANYeni yasa ile artık belediyelerin şirket kurma yetkisi kalmadı. Dolayısıyla bizim bir tane şirketimiz var. Buca-Mar. Buca-Mar’ın iflasının istendiğine dair duyumlarımız var. Eğer bu doğruysa ki bunu asla istemeyiz. Bornova belediyesinin iki şirketi var bizim bu şirketi Bornova belediyesinden rica edip alabiliriz.” dedi. ARSLAN, hisse değerinin 22.250 TL gibi küçük bir rakam olan şirketin satılması taraftarı olmadıklarını söyleyerek red oyu kullanacaklarını söyledi. 
 

 
Ardından söz verilen Bağımsız belediye meclis üyesi Rıza ZAYIFOĞLU, Mustafa ARSLAN’a katıldığını söyleyerek, söz konusu bu şirkette küçük te olsa bir hisselerinin olmasının Buca belediyesi ve halkı yararına olacağını ve oyunun kesinlikle red olacağını söyledi. 
 
CHP’li Murat IŞIK, %1 bir hisselerinin olduğunu hatırlatarak bu hisseyle ne şirketin yönetiminde yer aldıklarını, ne de %99 hisseye sahip olan bir belediyeye bu şirketi bize ver deme hakkına sahip olmadıklarını söyleyerek, BUCA-MAR’ın satılmasının da tartışılabileceğini söyledi. 
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi.
 
Önerge:
 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun 574.maddesinde “Limited Şirketlerin tek ortaklı olabilecektir.”denilmekte olup.   Belediyenizin 5.965.030,00 hissesi bulunan İzmir İlçe Belediyeleri Turizm Gıda Organizasyon Reklam Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketinin, Belediyenizin de ortağı olduğunuz 22.441 hisseye karşılık 22.552,00-TL değerindeki payın Bornova Belediyesince alınmasına ilişkin Bornova Belediyesi Meclisi 01.08.2013 tarih ve 117 sayılı kararına istinaden, Belediyeniz tarafından da uhdenizde bulunan hissenizin Belediyemiz tarafından hisse payı karşılığında alınabilmesi hususunda Meclis kararı alınması ve alınan kararın tarafımıza gönderilmesi hususunu bilgilerinize arz ve rica ederim denilmekte olup,  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18.maddesi( i) bendine istinaden  Meclisimizce bir  karar alınması istemine dair önerge.
 
Alınan Karar:
Cumhuriyet Halk Partisi Grubundan  Murat IŞIK, Aydoğan HEPDEMİRGİL, Hasan SAĞLAM, Suat NEZİR, Muzaffer KATER, Hüsnü KAYA, Zekiye Seda SÖNMEZ ve Ercan GEÇGEL’in 8 kabul oyuna karşın, Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Sebahattin KOCAGÖBEK, Orhan YILMAZ, Ekrem GÜNDOĞDU, Necati BAHÇECİ, Yeşim GÜLHAN, Seyfettin ALPTEKİN, Mustafa ARSLAN, Mustafa YÜKSEL, Gülay SAKARTEPE’nin 9 red oyu ve Bağımsız Üyeler Sevilay DURSUN ve Rıza ZAYIFOĞLU’nun 2 red oyları, Meclis I. Başkan Vekili Lokman FAZLA’nın red oyu olmak üzere, toplam 12 red oyu ile,  önergenin reddine OYÇOKLUĞU ile  karar verildi.
 
 
     Yorumlar
Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :
Kalan karakter sayısı : 500

Toplam 0 Yorum Yapıldı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
EN ÇOK OKUNANLAR
A.Kenan Tanrıkulu: Kul Hakkı Yemişler, Haram Zıkkım Olsun ::
A.Kenan Tanrıkulu: Kul Hakkı Yemişler, Haram Zıkkım Olsun

MHP'nin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde düzenlediği Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası İzmir Toplantısı'nda, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu konuştu.

SSK’dan Emekli Olmak İsteyen KADINLAR DiKKAT! ::
SSK’dan Emekli Olmak İsteyen KADINLAR DiKKAT!

4/A yani 'SSK' ile çalışan kadınlar için hayat çok daha zor. Büyük bölümü asgari ücretle çalışan kadınların erken emekli olmak için şunlara dikkat etmesi gerekiyor

PKK'nın Partisi DBP, 26 İlden Çekiliyor ::
PKK'nın Partisi DBP, 26 İlden Çekiliyor

Demokratik Bölgeler Partisi, büyük çoğunluğu Türkiye'nin batısında bulunan 26 il ile bunlara bağlı ilçe ve beldelerdeki teşkilatlarını kapatma kararı aldı.

Kılıçdaroğlu Tokalaşmak İçin Ayağı Kalktı Ama... ::
Kılıçdaroğlu Tokalaşmak İçin Ayağı Kalktı Ama...

Şeb-i Arus'ta bir araya gelen liderler Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu tokalaştı ve bir süre sohbet etti. Erdoğan ise Kılıçdaroğlu'na uzaktan selam vermekle yetindi.

Egemen Bağış'tan Şok 17 Aralık Tweeti ::
Egemen Bağış'tan Şok 17 Aralık Tweeti

Eski Bakan Egemen Bağış, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun yıl dönümünde attığı tweet'le sosyal medyada olay oldu.

17 Aralık'ta Son! Yargı Yolu Kapandı ::
17 Aralık'ta Son! Yargı Yolu Kapandı

ARALARINDA Rıza Sarraf, Barış Güler ve Kaan Çağlayan’ın da bulunduğu '17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk' soruşturmasının takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi.

Afgan Taliban'ından Saldırıyla İlgili Flaş Açıklama ::
Afgan Taliban'ından Saldırıyla İlgili Flaş Açıklama

Pakistan'da tamamına yakını çocuk en az 142 kişinin öldüğü saldırıya Afgan Talibanı'ndan da tepki geldi.

Bu Proje İzmir’i Uçurur ::
Bu Proje İzmir’i Uçurur

Gaziemir’de inşaatı hızla devam eden Fuar İzmir’i gezen İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu üyeleri, hayran kaldıkları projenin 'İzmir’i uçuracağı' fikrinde birleşti.

CHP’li Hülya Güven, Alsancak Stadı’nı Unutturmuyor ::
CHP’li Hülya Güven, Alsancak Stadı’nı Unutturmuyor

İzmir Milletvekili Hülya Güven, Alsancak Stadı’na müsabakaya uygun değil raporunun verilmesi üzerine verdiği önergelerin dikkate alınmaması nedeniyle konuyu yeniden gündeme taşıdı.

Sarıgül'den Gündeme Düşen Bomba İddiaya Jet Açıklama ::
Sarıgül'den Gündeme Düşen Bomba İddiaya Jet Açıklama

CHP'li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye yaptığı 'Sarıgül bizi ve çocuklarımızı ölümle tehdit etti' açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Bu açıklamalar üzerine Mustafa Sarıgül

Altan Tan Partisini Topa Tuttu: Kemalistler Başaramadı, Siz de Başaramayacaksınız ::
Altan Tan Partisini Topa Tuttu: Kemalistler Başaramadı, Siz de Başaramayacaksınız

HDP, DBP ve KESK'in eyleminde çarşaf giydirilmiş kadınların zincirlerle bağlanarak bir erkeğin kölesi gibi gösterilmesine bir tepki de HDP'li Altan Tan'dan geldi.

Müslüman Kürt Halkından Dinsiz HDP'ye Öfke Seli Dinmiyor ::
Müslüman Kürt Halkından Dinsiz HDP'ye Öfke Seli Dinmiyor

HDP/DBP destekli eylemlerde çarşaf ve namus olgusuna yapılan hakaret ve saldırıları Müslüman Kürt halkını ayağa kaldırdı.

Başörtüsü Düşmanı HDP'ye Diyarbakır'da Öfke Seli ::
Başörtüsü Düşmanı HDP'ye Diyarbakır'da Öfke Seli

HDP/DBP destekli eylemlerde çarşaf ve namus olgusuna yapılan hakaret ve saldırıları kitlesel basın açıklamasıyla kınayan TESÇAĞ, bu davranışın, HDP’nin, İslam ve örtü düşmanlığının dışa yansıması olduğunu belirterek, İslam

Avea Serbest Fiyata Geçti, Avea'lılar Yandı ::
Avea Serbest Fiyata Geçti, Avea'lılar Yandı

Avea'nın lisansında 'tavan fiyat' için istisna olduğu ortaya çıktı. Avea, 40 kuruşluk tavan fiyatını 60 kuruşa çıkardı. Vodafone ve Turkcell olayı mahkemeye götürdü.

CHP'de Taşlar Yerinden Oynayacak ::
CHP'de Taşlar Yerinden Oynayacak

'Geleceği Birlikte Kuruyoruz' temalı toplantılarda teşkilatlara görüşlerini anlatan ve talepleri dinleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimi şimdi seçim stratejisi üzerine çalışma yapıyor.

AKP'nin Dindarlığı - Artık Tüm Cemaatler Terör Örgütü ::
AKP'nin Dindarlığı - Artık Tüm Cemaatler Terör Örgütü

Gülen Cemaati’yle birlikte, Menzilciler, Süleymancılar, İsmailağa, İskenderpaşa ve Nurcular da örgüt kapsamına alındı

PKK Vahşetinin Detayı ::
PKK Vahşetinin Detayı

Yasin Börü'nün katili olarak tutuklananlar arasında bir anne ile oğlunun da bulunduğu, cani kadının olay sırasında, 'Gebertin bunları' diye bağırdığı ortaya çıktı.

Devlet Hastanesi'nde Yangın Faciası - Ölü ve Yaralılar Var ::
Devlet Hastanesi'nde Yangın Faciası - Ölü ve Yaralılar Var

Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde elektrik aksamında meydana gelen arıza nedeniyle yangın çıktı. Hastanede elektriklerin kesilmesi nedeniyle ölenlerin olduğu belirtiliyor.

A.Kenan Tanrıkulu: Kul Hakkı Yemişler, Haram Zıkkım Olsun ::
A.Kenan Tanrıkulu: Kul Hakkı Yemişler, Haram Zıkkım Olsun

MHP'nin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunun yıldönümünde düzenlediği Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası İzmir Toplantısı'nda, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu konuştu.

Piriştina'dan Buca Gölet Hobi Bahçelerini Yıkmasını Kim İstedi? ::
Piriştina'dan Buca Gölet Hobi Bahçelerini Yıkmasını Kim İstedi?

Buca Gölet Tesisleri'nde vatandaşların kullanması için yapılan ve kiraya verilen Hobi bahçelerinin, Belediye Başkanı Levent Piriştina tarafından yıkılmasına karar verildi.

Dr. Ayhan SEVİNÇ
Bu Kavgada Kural Yok
Onur YEŞİLÇAVDAR
Hayatın Anlamı
İnş. Müh. Fatih POLATOĞLU
Siyasi Dönekler 'Dönsek mi?'
Cüneyt AHMET
Dinsel Renkler
EGE SPOR
Veysi BARAN
Yap Boz Ülkesi!
RÖPORTAJLAR
HAVA DURUMU - İZMİR
IZMIR
Diğer Ege İllerini Görmek İçin Tıklayın »
EGE SİYASET facebook'ta
 
 
 
 
 
 
 
       
Copyright © FERMANOĞLU BİLİŞİM | 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Destek: info@fermanoglu.net