Ege Siyaset Gazetesi - Ege'nin Siyaset Adresi
     
 
Ana Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye    
  Dr.Ayhan SEVİNÇ
Gündem Politika EGE SİYASET Ege Haberleri Dünyadan Ekonomi Eğitim Aile Sağlık Teknoloji Magazin Spor


Buca Belediyesi Ak partili Meclis Üyeleri Şirketi Sattırmadılar

Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar.
10.09.2013 - 11:52
Yazı Boyutu : Yazı Küçült Yazı Büyüt
Buca belediyesi eylül ayı meclis toplantısına Şirketin %1'lik hissesinin satılmak istemesi damgasını vurdu. Ak partili Meclis üyeleri şirketi sattırmadılar. 
 
Konu ile ilgili olarak söz alan Ak parti grup başkan vekili Mustafa ARSLANYeni yasa ile artık belediyelerin şirket kurma yetkisi kalmadı. Dolayısıyla bizim bir tane şirketimiz var. Buca-Mar. Buca-Mar’ın iflasının istendiğine dair duyumlarımız var. Eğer bu doğruysa ki bunu asla istemeyiz. Bornova belediyesinin iki şirketi var bizim bu şirketi Bornova belediyesinden rica edip alabiliriz.” dedi. ARSLAN, hisse değerinin 22.250 TL gibi küçük bir rakam olan şirketin satılması taraftarı olmadıklarını söyleyerek red oyu kullanacaklarını söyledi. 
 

 
Ardından söz verilen Bağımsız belediye meclis üyesi Rıza ZAYIFOĞLU, Mustafa ARSLAN’a katıldığını söyleyerek, söz konusu bu şirkette küçük te olsa bir hisselerinin olmasının Buca belediyesi ve halkı yararına olacağını ve oyunun kesinlikle red olacağını söyledi. 
 
CHP’li Murat IŞIK, %1 bir hisselerinin olduğunu hatırlatarak bu hisseyle ne şirketin yönetiminde yer aldıklarını, ne de %99 hisseye sahip olan bir belediyeye bu şirketi bize ver deme hakkına sahip olmadıklarını söyleyerek, BUCA-MAR’ın satılmasının da tartışılabileceğini söyledi. 
 
Konuşmaların ardından oylamaya geçildi.
 
Önerge:
 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununun 574.maddesinde “Limited Şirketlerin tek ortaklı olabilecektir.”denilmekte olup.   Belediyenizin 5.965.030,00 hissesi bulunan İzmir İlçe Belediyeleri Turizm Gıda Organizasyon Reklam Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketinin, Belediyenizin de ortağı olduğunuz 22.441 hisseye karşılık 22.552,00-TL değerindeki payın Bornova Belediyesince alınmasına ilişkin Bornova Belediyesi Meclisi 01.08.2013 tarih ve 117 sayılı kararına istinaden, Belediyeniz tarafından da uhdenizde bulunan hissenizin Belediyemiz tarafından hisse payı karşılığında alınabilmesi hususunda Meclis kararı alınması ve alınan kararın tarafımıza gönderilmesi hususunu bilgilerinize arz ve rica ederim denilmekte olup,  5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18.maddesi( i) bendine istinaden  Meclisimizce bir  karar alınması istemine dair önerge.
 
Alınan Karar:
Cumhuriyet Halk Partisi Grubundan  Murat IŞIK, Aydoğan HEPDEMİRGİL, Hasan SAĞLAM, Suat NEZİR, Muzaffer KATER, Hüsnü KAYA, Zekiye Seda SÖNMEZ ve Ercan GEÇGEL’in 8 kabul oyuna karşın, Adalet ve Kalkınma Partisi Grubundan Sebahattin KOCAGÖBEK, Orhan YILMAZ, Ekrem GÜNDOĞDU, Necati BAHÇECİ, Yeşim GÜLHAN, Seyfettin ALPTEKİN, Mustafa ARSLAN, Mustafa YÜKSEL, Gülay SAKARTEPE’nin 9 red oyu ve Bağımsız Üyeler Sevilay DURSUN ve Rıza ZAYIFOĞLU’nun 2 red oyları, Meclis I. Başkan Vekili Lokman FAZLA’nın red oyu olmak üzere, toplam 12 red oyu ile,  önergenin reddine OYÇOKLUĞU ile  karar verildi.
 
 
     Yorumlar
Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :
Kalan karakter sayısı : 500

Toplam 0 Yorum Yapıldı

Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
EN ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Çiğli'nin Yeni Başkanı Belli Oldu ::
AK Parti Çiğli'nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Sağlık sorunları nedeniyle istifa eden Özgür Kaner'in yerine AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Çiğli ilçe başkanlığı'na Sedat Karatekin atandı.

PKK'lı Cenazesinin Yerde Sürüklenme Görüntüleri Ortaya Çıktı ::
PKK'lı Cenazesinin Yerde Sürüklenme Görüntüleri Ortaya Çıktı

Şırnak'ta özel harekat timleri tarafından Öldürültükten sonra zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği belirtilen PKK'lı Hacı Lokman Birlik'in görüntüleri ortaya çıktı.

Şırnak'ta Kan Donduran Görüntü! ::
Şırnak'ta Kan Donduran Görüntü!

HDP'li vekil Leyla Birlik'in kayın biraderi Hacı Lokman Birlik'in cansız bedeninin yerde sürüklenirken fotoğrafı çekilip sosyal medyada paylaşıldı.

Şehid Yasin Börü ve Şehid Arkadaşlarının Davası Ankara'da ::
Şehid Yasin Börü ve Şehid Arkadaşlarının Davası Ankara'da

Kobani bahanesiyle Diyarbakır'da sokağa dökülen PKK'lılar tarafından vahşice katledilen Yasin Börü ve 3 arkadaşının şehid edilmesine ilişkin dava Ankara'da görüldü.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bana ve Aileme Dokunma! ::
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bana ve Aileme Dokunma!

CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine dolaylı olarak 'Bana ve aileme dokunmama güvencesi ver' mesajı gönderdiğini ancak, teklifi reddettiklerini açıkladı.

Ahmet Hakan'a Saldıranlardan Şoke Eden İtiraflar ::
Ahmet Hakan'a Saldıranlardan Şoke Eden İtiraflar

Mahkemede reddettikleri polis ifadelerinde Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili şok eden iddialarda bulundukları ortaya çıktı.

Son Seçim Anketinde En Büyük Kaybı Hangi Parti Yaşadı? ::
Son Seçim Anketinde En Büyük Kaybı Hangi Parti Yaşadı?

Bugün seçim olsa sorusunun yanıtını arayan TÜSİAR'ın yaptığı son araştırmaya göre; AK Parti'nin oy oranı yüzde 42.95. Ankette en büyük kaybı ise MHP yaşadı.

Ahmet Hakan'a Evinin Önünde Saldırı ::
Ahmet Hakan'a Evinin Önünde Saldırı

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, İstanbul'daki evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğradı

Kılıçdaroğlu Ak Parti'yi Savundu! ::
Kılıçdaroğlu Ak Parti'yi Savundu!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan'a saldıran 3 kişinin AK Partili çıkmasının partiyi suçlamaya yetmeyeceğini söyledi.

Bakan Avcı, Komik Gerekçeyle Müdürü Görevden Alınca Yuhalandı ::
Bakan Avcı, Komik Gerekçeyle Müdürü Görevden Alınca Yuhalandı

Milli Eğitim Bakanı, telefonuna yanıt vermeyen müdürü görevden aldı iddiası

Diyarbakır'da Hüda Parlı Aileye PKK'lı Çetelerden Bombalı Saldırı ::
Diyarbakır'da Hüda Parlı Aileye PKK'lı Çetelerden Bombalı Saldırı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, Hüd Par üyelerinden bir eve silahlı ve bombalı saldırı düzenlendiği iddia edildi.

AK Parti Kongresi'nde Davutoğlu'na Şok! ::
AK Parti Kongresi'nde Davutoğlu'na Şok!

AK Parti Genel Başkanlığı'na tekrar seçilen Ahmet Davutoğlu'nun teşekkür konuşması yapmak için sahneye çıktığında salonun boşalması, delegelerin konuşmayı beklememesi dikkat çekti.

Bülent Arınçtan Bomba Açıklamalar: Bu İş Bitti ::
Bülent Arınçtan Bomba Açıklamalar: Bu İş Bitti

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV canlı yayınında bomba açıklamalarda bulundu.

AK Parti Çiğli'nin Yeni Başkanı Belli Oldu ::
AK Parti Çiğli'nin Yeni Başkanı Belli Oldu

Sağlık sorunları nedeniyle istifa eden Özgür Kaner'in yerine AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Çiğli ilçe başkanlığı'na Sedat Karatekin atandı.

PKK'lı Cenazesinin Yerde Sürüklenme Görüntüleri Ortaya Çıktı ::
PKK'lı Cenazesinin Yerde Sürüklenme Görüntüleri Ortaya Çıktı

Şırnak'ta özel harekat timleri tarafından Öldürültükten sonra zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği belirtilen PKK'lı Hacı Lokman Birlik'in görüntüleri ortaya çıktı.

İzmir Adliyesi'nde Zimmet Şoku! ::
İzmir Adliyesi'nde Zimmet Şoku!

İzmir’de, yaklaşık 3 milyon 600 bin lirayı zimmetine geçirdiğini itiraf eden ve teslim olan bir icra müdürü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Seçime 42 Gün Kala İşte Son Anket ::
Seçime 42 Gün Kala İşte Son Anket

Konsensus'un araştırmasına göre; bu pazar seçim olsa AK Parti'nin yüzde 43.3, CHP'nin yüzde 27.6, MHP'nin yüzde 13.8, HDP ise yüzde 12,6 oranında oy alması tahmin ediliyor.

Diyarbakır’da PKK’nın Katletmeye Çalıştığı Müslüman Aileyi Hüda Par Kurtardı ::
Diyarbakır’da PKK’nın Katletmeye Çalıştığı Müslüman Aileyi Hüda Par Kurtardı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından evi abluka altına alınan dindar aileyi HÜDA-Par yetkilileri kurtardı.

Manisa Alperen Ocakları  Hangi Partiye Destek Vereceklerini Açıkladı ::
Manisa Alperen Ocakları Hangi Partiye Destek Vereceklerini Açıkladı

AK Parti Manisa İl Başkanlığı aday tanıtım toplantısında Alperen Ocakları Derneği Manisa İl Başkanı Ercan Çetinkaya, dernek olarak AK Parti’ye ve Selçuk Özdağ’a seçimlerde destek vereceklerini açıkladı.

Barolar Birliğinde Skandal Tören(!) ::
Barolar Birliğinde Skandal Tören(!)

Türkiye Barolar Birliği'nin adli yıl için düzenlediği etkinlikte avukatlar göbek attı. Törene katılanlar arasında Kılıçdaroğlu da yer aldı.

Onur YEŞİLÇAVDAR
'Bak yavrum öcü var'
EGE SPOR
Veysi BARAN
Yap Boz Ülkesi!
RÖPORTAJLAR
Hüsnü Aktaş
Müslüman Mahkumlar
NAMAZ VAKİTLERİ - İZMİR
HAVA DURUMU - İZMİR
IZMIR
Diğer Ege İllerini Görmek İçin Tıklayın »
EGE SİYASET facebook'ta
 
 
 
 
 
 
 
       
Copyright © FERMANOĞLU BİLİŞİM | 2010 Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Destek: info@fermanoglu.net